Herec Hynek Čermák s manželkou Veronikou vytvořili fotografie pro knihu Radka Lehkoživa

Klínění – Kniha Radka Lehkoživa

Radek Lehkoživ, známý pražský básník a bonviván, napsal svou v pořadí již 8. knihu. Tentokrát se však nejedná o poezii plnou erotických hříček a nečekaných point, jak jsou jeho fanoušci zvyklí. Hromotluk, kterému se také přezdívá největší český básník, protože měří úctyhodných 206 centimetrů, se tentokrát vydal na tenký led prózy. Krátká, ale o to působivější novela má název Klínění a popisuje erotické zálety hlavního hrdiny, básníka a pijana, který je ze svého letitého manželství trochu nečekaně vytržen hned dvěma erotickými až pornografickými vztahy.

Ačkoliv je hrdina knížky svým bohémským způsobem života podobný autorovi, Radek Lehkoživ vyvrací, že by snad šlo o čistou autobiografii.

„Každý autor má samozřejmě právo na erotické fantazie a nepopírám, že na nevěru pomyslí snad každý déle ženatý muž. Já se s těmito myšlenkami vyrovnal psaním a je na každém, ať si udělá obrázek, co z knihy je pravda a co ne. Každopádně svou ženu miluju a ztotožňovat hrdinu knihy s autorem je docela častou chybou,“ říká básník Lehkoživ.

Pokud Vás napadá, že jméno Lehkoživ je pro básníka a spisovatele poněkud okatým pseudonymem, mýlíte se. Jde o autorovo skutečné občanské jméno, kterým se podle volně dostupných údajů na internetu honosí v České republice 42 osob.

Knížka Klínění, která vychází v nakladatelství MLHOVINA, je doplněna celostránkovými uměleckými fotografiemi (200 x 200 mm), které vytvořila herecká a manželská dvojice Hynek Čermák a Veronika Čermák Macková.

„Radkovy knížky mám rád a jsem jeho stálým čtenářem, a protože se už nějakou dobu známe, dal mi přečíst svou novou prózu a mně se velmi líbila. Slovo dalo slovo a vznikla tahle knižní spolupráce,“ říká oblíbený český herec Čermák, který je společně s manželkou Veronikou spoluautorem jedenácti uměleckých aktů v knize Klínění, z nichž jeden je i podkladem pro obálku.

Hynek Čermák má ostatně za sebou již několik výstav svých uměleckých fotek a i když se nepovažuje za profesionálního fotografa, tato umělecká činnost ho, jak říká, velmi baví a užívá si ji.

Nová kniha básníka Radka Lehkoživa se již od počátku března vyskytuje u dobrých knihkupců.
24. 3. 2018 v 18:00 ji Radek Lehkoživ spolu s manželi Čermákovými pokřtí v Kavárně Dejvického divadla. Křest hudebně doprovodí Marcel Kříž, hudebník pohybující se na hranici folku a blues. Bez zajímavosti není ani fakt, že kmotrem knihy bude David Vondráček, dokumentární režisér a držitel ocenění Český lev.

Autoři knihy na křest spojený s autogramiádou srdečně zvou média i veřejnost.


Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.