Kalendář Sochy Michala Olšiaka 2019

Velký nástěnný kalendář se sochami oblíbeného sochaře z Vysočiny již nyní zakoupíte v několika prodejnách ve Žďáře nad Sázavou (seznam prodejen – viz níže) nebo v e-shopu: WWW.ESHOP.MLHA.GR.
Žádejte také u svého prodejce!

Kalendář obsahuje fotografie těchto soch: Mamlas (U Starého dvora), Kůň s povozem (Hamry nad Sázavou), Zubr (Bystřice nad Pernštejnem – Lužánky), Chaplin (ulice Veselská, Žďár nad Sázavou), Hroši (fontána, Škrdlovice), Josefína (Hluboká), Rak, (Račín), Houbiš (Fryšava), Mamut, (Hamry nad Sázavou u Rozštípené skály), Jelen (Slavětín), Čert (Chotěboř), Hamroň (Hamry nad Sázavou).

Každá strana obsahuje informaci o názvu a místě sochy, GPS a stručný komentář přímo od sochaře Michala Olšiaka k dané soše a k tomu, jak vznikla. Dále samozřejmě záznamovou kalendářní část s vyznačenými jmeninami a státními svátky. Na závěrečné straně pak naleznete kromě tiráže také medailonek autora soch.


Současná prodejní místa:
Antikvariát MLHA na nádraží (Chelčického 1, Žďár nad Sázavou)
Antikvariát MLHA  v DM centru (Náměstí Republiky 1785/49, Žďár nad Sázavou)
Zámek Žďár nad Sázavou (prodejna Muzea Nové generace)
Knihkupectví Šemrincová (Náměstí Republiky 1785/49, Žďár nad Sázavou)
Informační centrum Žďár n. S. (Stará Radnice – Náměstí Republiky 24, Žďár nad Sázavou)
Knihkupectví Kanzelsberger (Náměstí Republiky 147/17, Žďár nad Sázavou)
Penzion Vysočina (Škrdlovice 194)

Prodejcům poskytneme rabat 30 %. (Volejte 776 484 404 – p. Králík)

Doporučená cena: 249,-
Rozměry kalendáře: 30 x 60 cm
Vazba: kroužková
Fotografie: Milan Šustr
Doprovodné texty: Michal Olšiak
Grafická úprava a sazba: Filip Kádner
V roce 2018 vydalo nakladatelství MLHOVINA s. r. o.

Kdo je sochař Michal Olšiak?

Narodil se v roce 1978 ve Žďáře nad Sázavou. Vystudoval žďárské gymnázium. Po škole se přibližně deset let věnoval cestování a tvorbě soch z písku u moře především ve slunné Itálii. Účastnil se také mezinárodních soutěží v sochání z písku, kde se vícekrát umístil na předních místech. V zimních obdobích se pak věnoval malbě a pořádal výstavy obrazů.

Jeho další životní etapou byla tvorba betonových soch a soch z kamene umístěných v krajině, které se věnoval asi 8 let. Jeho díla se nacházejí v jeho rodném kraji, ale i jinde na území České republiky, Německa či Itálie.

V současnosti Michal pořádá pravidelný Písečný festival soch v Lednici na Moravě a věnuje se dalším uměleckým projektům.

Kromě výtvarné činnosti patří mezi jeho zájmy čumění v přírodě, včelaření, muzika, dvě děti, krásná manželka a pes Bongo.

Ukázky stran:

Příspěvek byl publikován v rubrice Vyšlo se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.